Академик Пловдив взе трета поредна и общо четвърта победа в НБЛ,

...

Академик с трета поредна победа в НБЛ

Академик Пловдив взе трета поредна и общо четвърта победа в НБЛ, след триумф над   Ямбол с 79:71 Независимо от по-големия брой бързи офанзиви на гостите, отборът от Пловдив не отстъпи в битката в подкошието и приключи с 12 битки повече - 48-36. Поредна среща за Ямбол пропусна и един от титулярите на тима Павел Маринов. Едно от последните попълнения на пловдивчани Тайлър Криймър даде звук за триумфа, като направи най-силния си мач досега. Той осъществя първите 8 точки за Академик в извънредно слаборезултатна първа част. В нея двата отбора си размениха по 12 точки всеки. Пловдивчани избухнаха във втория интервал, когато със серия от 8-0 взеха положително предимство до почивката. Паузата пристигна при 35:25, въпреки всичко оставяйки конспирация. Академик стигна до задатък от 18 точки в третия интервал, което отхвърли Ямбол, а в последната четвърт гостите съумяха малко да стопят изоставането си едвам на 8 точки, само че без да застрашат изключително Академик. Тайлър Криймър бе най-разултатен в срещата с 19 точки и 6 битки. 14 точки записа Васил Бачев, Тони Гуджино добави 13 точки и 7 битки, с 11 и 8 битки е Кръстан Кръстанов. За Ямбол Иван Лилов се регистрира с 15 точки и 4 асистенции, по 13 добавиха Уилямс Тавареш (6 битки и 5 асистенции) и Трей Сампсън (5 битки и 7 асистенции).
Източник: novsport.com